یک تفکرِ غلط

یک تفکرِ غلط

در این تفکر که بسیار خطرناک است، گفته می‌شود اگر ما با آمریکا سازش کنیم همه مشکلات کشور حل خواهد شد!

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه استدلال‌های دقیقی برای اثبات دروغ، غلط و فریب بودن این سخن و تفکر وجود دارد، افزودند: یک نمونه بارز برای اثبات نادرست بودن این تفکر، موضوع برجام و عملکرد آمریکایی‌ها پس از آن است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان مکرر خود از ابتدای مذاکرات هسته‌ای درخصوص بدعهدی و دروغگویی آمریکایی‌ها، خاطرنشان کردند: اکنون دیگر این من نیستم که می‌‌گویم آنها بدعهد هستند، بلکه مسئولان محترم کشور و حتی خودِ مذاکره‌کنندگان که زحمت بسیاری را نیز متحمل شدند، سخن از بدعهدی آمریکا می‌گویند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: در حاشیه نشست اخیر مجمع عمومی سازمان ‌ملل متحد در نیویورک، وزیر امور خارجه کشورمان در جلسه وزرای امور خارجه طرفهای مقابل، یک کیفرخواست طولانی از بدعهدی آمریکایی‌ها در برجام بیان کرد، که البته آنها جوابی نداشتند.
ایشان گفتند: این واقعیت آمریکاست و عده‌ای می‌گویند برویم با همین آمریکا بر سر سوریه، حزب‌الله لبنان، عراق، افغانستان، یمن و حتی مسائل داخلی کشور مذاکره و سازش کنیم!
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: آیا دولتی که لحظه‌ای از دشمنی با ملت ایران فروگذار نمی‌کند، مشکلات کشور را حل خواهد کرد؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطر نشان کردند: هدف اصلی آمریکا، جلوگیری از رشد و پیشرفت ایران است. آیا مذاکره با این کشور مشکلات اقتصادی ما را حل خواهدکرد؟
ایشان تأکید کردند: مذاکره با آمریکایی‌ها مشکلات ما را حل نخواهد کرد زیرا اولاً؛ آنها دروغگو، بدعهد، فریبکار و از پشت خنجرزن هستند و ثانیاً؛ آمریکا خودش دچار بحران است و کشور بحران‌زده چگونه می‌تواند مشکلات یک کشور دیگر را حل کند؟
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اذعان مراکز مهم بین‌المللی و حتی خود آمریکایی‌ها به وجود بحران اقتصادی، سیاسی، بین‌المللی و اخلاقی در آمریکا افزودند: اکنون بدهی‌های آمریکا نزدیک به تولید ناخالص ملی این کشور شده است و بر اساس شاخص‌های جهانی، این، نشانه بحران است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: آیا چنین کشور بحران‌زده‌ای، به دنبال حل مشکلات اقتصادی ایران است؟ یا اینکه به دنبال استفاده از منابع و ثروت ایران برای رهایی خود از بحران؟پایگاه فرهنگی تفکر خطرناک سازش با آمریکا

ارسال شده در مورخه : جمعه، 14 آبان ماه، 1395 توسط payegahir

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما : 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]