روضه امام حسین (ع) ویژگی امت محمد (ص)

روضه امام حسین (ع) ویژگی امت محمد (ص)

موسي (ع) عرضه داشت: پروردگارا! عاشورا چيست؟ فرمود: گريه کردن و گرياندن بر سبط  محمد صلی الله علیه و آله و سلم

روايت شده زماني که نبي اکرم (ص) به دخترش فاطمه (س) از شهادت فرزندش حسين و رنج هايي که بر او جاري مي شودخبر داد، فاطمه به شدت گريست و عرض کرد: اي پدر! اين [حادثه] چه زماني رخ مي دهد؟ فرمود: در زماني که من و تو و علي نيستيم. پس گريه او (حضرت زهرا (س)) شدت گرفت و عرض کرد: اي پدر! پس چه کسي بر او گريه خواهد کرد؟ و چه کسي عهده دار اقامه عزاي او خواهد شد؟
پيامبر (ص) فرمود: اي فاطمه! به درستي که زنان امت من بر زنان اهل بيت من و مردانشان بر مردان اهل بيت من گريه خواهند کردو هر سال، نسل اندر نسل عزاي او را تجديد کرده و آن را زنده نگه مي دارند.
پس در قيامت تو زنان آنان و من مردانشان راشفاعت مي کنم و دست هر کس را که بر مصيبت هاي حسين (ع) گريه کند، مي گيريم و او را وارد بهشت مي کنيم. اي فاطمه! هر چشمي روز قيامت گريان است، مگر چشمي که بر مصيبت هاي امام حسين (ع) گريان بوده است؛ پس صاحب اين چشم در آن روز خندان است و به نعمت هاي بهشتي بشارت داد مي شود.
- در حديث مناجات، حضرت موسي (ع) عرضه مي دارد: پروردگارا! از چه رو امت محمد (ص) را بر ديگر امت ها برتري دادي؟ خداوند متعال فرمود: آنها رابخاطره ده خصلت برتري دادم. موسي (ع) عرضه داشت: آن خصلت ها که به آن عمل مي کنند، کدامند؟ [به من ياد بده] تا به بني اسرائيل فرمان دهم به آنها عمل کنند. خداوند متعال فرمود: نماز و زکات و روزه و حج و جهاد و نماز جمعه و نماز جماعت و قرآن و علم و عاشورا. موسي (ع) عرضه داشت: پروردگارا! عاشورا چيست؟ فرمود: گريه کردن و گرياندن بر سبط  محمد (ص) و مرثيه و عزاداري براي مصيبت فرزندان مصطفي (ص) گريه نکند و يا نگرياند و عزادار نشود مگر اينکه بهشت از آن او خواهد بود و در بهشت ماندگار خواهد بود. و هيچ بنده اي يک درهم از مال خود را بخاطر محبت فرزند دختر پيامبرش به صورت اطعام و يا کار ديگري انفاق نکند مگر اينکه در سراي دنيا در برابر هر درهم، هفتاد درهم برکت مي دهم و در بهشت در عافيت خواهد بود و گناهانش آمرزيده مي گردد.

راسخونبرتری امت محمد ص روضه عزاداری بر حسین وجوب بهشت گریه بر مصیبت

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 20 آبان ماه، 1395 توسط payegahir

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما : 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]