نظر رهبر معظم حضرت آیت الله خامنه ای درباره استفاده از شبکه های اجتماعی

نظر رهبر معظم حضرت آیت الله خامنه ای درباره استفاده از شبکه های اجتماعی

 آیا همچنان میتوان از واتس آپ ، به بهانه ی ضربه زدن به دشمن با ابزار خودش ، استفاده کرد یا اینکه باید از یک نرم افزار جایگزین و غیر صهیونیستی استفاده کنیم؟

مدتی قبل ، نرم افزار واتس اپ ، توسط یک صهیونیست به نام زاکربرگ به مبلغ نوزده و نیم میلیارد دلار خریداری شده. زاکربرگ ، همان مالک فیس بوک است و خود را یک آتئیست(بی خدا) میداند و توسط روزنامه ی صهیونیستی اورشلیم پست و بسیاری خبرگزاری های داخلی وخارجی، تأثیرگذارترین صهیونیست جهان معرفی شده و به سرعت در حال تبدیل شدن به ثروتمندترین فرد جهان است.
اصلی ترین راه کسب ثروت واتس اپ ، افزایش تعداد اعضا و در نتیجه افزایش ارزش سهام و اعتبار بانکی آن است و در عین حال ، اطلاعات اعضا مستقیما در اختیار دشمن درجه یک انقلاب قرار میگیرد و این اطلاعات هرچند ساده ، توسط موتورهای تحلیلگر امریکا و رژیم صهیونیستی تحلیل و ضمن فروش اطلاعات ، از آنها در تصمیم گیری علیه انقلاب ، بهره گیری میشود.

با توجه به موارد فوق که اسناد آن به صورت گسترده منتشر شده ، جویای نظر مبارک حضرتعالی "به صورت مشخص" درمورد دو سوال زیر هستیم:

۱. با توجه به اینکه نرم افزارهای مشابه واتس اپ وجود دارد که منافع و هاست(مرکز ذخیره سازی اطلاعات) آنها مستقیما در اختیار صهیونیسم و امریکا نیست و میتوان از آنها برای تبلیغ شیعه و رسوایی صهیونیسم و استکبار بهره گرفت آیا همچنان میتوان از واتس آپ ، به بهانه ی ضربه زدن به دشمن با ابزار خودش ، استفاده کرد یا اینکه باید از یک نرم افزار جایگزین و غیر صهیونیستی استفاده کنیم؟

۲. آیا سودمالی نرم افزار واتس اپ برای صهیونیستی که توسط رییس جمهور و مقامات امنیتی امریکا و نیز رژیم صهیونیستی از او تقدیر شده و شیمون پرز او را پسر خوب یهود خطاب میکند و تأثیرگذارترین صهیونیست جهان است و ""خود را آتئیست(بی خدا) میداند"" ، به تنهایی برای ترک این نرم افزار و استفاده از نرم افزار های مشابه و غیر صهیونیستی کافیست؟

با تشکر و آرزوی طول عمر با عزت شما
 
به طور کلی استفاده از شبکه‌های اجتماعی و مانند ان اگر مستلزم مفسده (مانند ترویج فساد نشر اکاذیب و مطالب باطل) بوده و یا خوف ارتکاب گناه باشد و یا موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین شود و یا خلاف قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی باشد جایز نیست؛ و تشخيص موضوع بر عهده مکلف است.
 
 
لینک مطلب در پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=istifta&mode=p
 
کد پیگیری پاسخ سوال شرعی: 919a64661164e5ca


شبکه اجتماعی نظر رهبر فتوی حضرت آیت الله خامنه ای واتساپ وایبر لاین فیسبوک اینستاگرام رژیم صهیونیستی

ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 11 مرداد ماه، 1394 توسط payegahir

نام شما:
ایمیل شما: _51271@yahoo.comwww.hamidpourjafary

در مورخه : پنجشنبه، 4 آذر ماه، 1395
سلام صرف استفاده از اینترنت موجب تقویت دشمنان اسلام ازجمله صهیونیست است آیا اشکال شرعی دارد؟
جوابیه ها

نام شما:
ایمیل شما:

در مورخه : پنجشنبه، 4 آذر ماه، 1395

با سلام،

با توجه به مطلب فوق و سایر نظرات علماء، بالاخص اینکه تمامی دفاتر مراجع از مزایا و فرصت های شبکه های مجازی و اینترنت جهت ترویج دین اسلام و عقائد اسلامی استفاده میکنند.

اشکالی ندارد.

ارسال جوابیه ]

ارسال جوابیه ]

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما : 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]